قوانین

قوانین ثبت نام

سرمه سان یک فروشگاه اینترنتی می باشد که کاربران می توانند در سایت سرمه سان اقدام به استفاده از خدمات و امکانات آن نمایند. قوانین فروشگاه اینترنتی سرمه سان به منظور شفافیت و حفظ حقوق خریدار و فروشنده می باشد و رعایت آن از سوی هر دو طرف معامله الزامی می باشد.
کاربر گرامی لطفا با دقت موارد زیر را جهت استفاده هرچه آسان تر از خدمات سایت سرمه سان ملاحظه بفرمایید.

قوانین عمومی

کلیه قوانین ، فرایند ها و رویه های سرمه سان منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک و حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد و عضویت در سایت سرمه سان از سوی کاربر به منزله آگاهی و پذیرش قوانین سرمه سان می باشد و کاربر موظف به رعایت قوانین مذکور می باشد.
لازم به ذکر است شرایط و قوانین اعلام شده در صورت به روز شدن، جایگزین توافقات قبلی می باشد.
محصولات ارائه شده در سایت سرمه سان تماما از فروشندگان و وارد کنندگان معتبر خریداری و به فروش می رسد. در شرایطی خاص سرمه سان این حق را دارد که کالا را از سفارش کاربر حذف و اطلاع رسانی انجام دهد مثل شرایط جشنواره یا دیده شدن مشکل در کالا.

قوانین ثبت نام

ورود به حساب کاربری و ثبت سفارش ملزم ثبت نام در سرمه سان می باشد.
ثبت نام و ورود در سایت سرمه سان از طریق پیامک یکبار مصرف انجام می شود لذا کاربر باید در حفظ حریم شخصی خود کوشا باشد و در صورت بروز مشکل از این بابت، سرمه سان مسئولیتی بر عهده نمی گیرد.
در صورت ثبت نام در سایت سرمه سان اطلاعات مندرج از سمت کاربر باید با ماهیت حقوقی کاربر یکسان باشد، برای مثال در صورت بروز مشکل و نیاز به عودت وجه به کاربر، اطلاعات صاحب اکانت مورد استفاده قرار می گیرد.
پس از ثبت نام امکان تغییر شماره ی تماس ثبت شده وجود ندارد.

کاربر

کاربر به شخصی اطلاق می شود که در سایت سرمه سان ثبت نام و اقدام به ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی سرمه سان می نماید.

حفظ حریم خصوصی

هدف سرمه سان حفظ و حراست از اطلاعات و حریم شخصی کاربران و مشتریان خود می‌باشد و در این راستا می‌کوشد. به همین منظور سرمه سان برای ارائه خدمات خود (خرید، نظرات، مطالب کاربران و …) نیاز به اطلاعاتی از کاربر دارد که در فرم ثبت نام و پروفایل باید آن‌ها را تکمیل نماید. حفاظت از این اطلاعات بصورت کامل در بانک اطلاعاتی سرمه سان انجام می شود. سرمه سان اطلاعات شخصی کاربر را محرمانه می‌داند و این اطلاعات را به شخص و سازمان دیگری منتقل نمی‌کند مگر در مواردی که با دستور قضایی یا اداری طبق قوانین جمهوری اسلامی‌ ایران موظف به ارائه آن به فرد، سازمان یا نهاد دیگری باشد. کاربران باید توجه داشته باشند اطلاعات هویتی ثبت شده در نام گیرنده سفارش نظیر نام، شماره تماس و آدرس هر مرسوله به همراه آن در اختیار شرکت پست جمهوری اسلامی‌ ایران و شرکت‌های طرف قراداد ارسال مرسولات به منظور ارسال سفارش قرار می‌گیرد. سرمه سان در راستای قوانین خود این اختیار و اجازه را دارد تا نظرات و پست‌های ارسالی از سمت کاربران را ویرایش و حذف نماید و چنانچه مطالب و نظرات ارسالی کاربران مشمول مصادیق مجرمانه باشد، سرمه سان این اجازه را دارد تا با استفاده از اطلاعات ثبت شده توسط کاربر پیگیری قانونی نسبت به آن انجام دهد.

قوانین ثبت سفارش

در سرمه سان تلاش بر آن است که اطلاعات و مشخصات کالا به بهترین شکل در اختیار کاربران قرار گیرد تا انتخاب بهتری داشته باشند اما باید توجه داشته باشید در هنگام انتخاب کالا کاربر باید به تمام مشخصات کالا دقت نماید و سپس اقدام به ثبت سفارش نماید. مسئولیت انتخاب کالا بر عهده کاربر می باشد و سرمه سان هیچ مسئولیتی درباره انتخاب کاربر نخواهد داشت.
پرداخت وجه سفارش از طریق پرداخت اینترنتی توسط درگاه های پرداخت امکان پذیر می باشد.
توجه داشته باشید تمام کد های تخفیف محدودیت زمانی استفاده خواهند داشت و پس از انقضای کدهای تخفیف امکان استفاده از آن ها به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و امکان جایگزینی آن ها نیز وجود ندارد.

شرایط ارسال

سرمه سان متعهد است در روزهای کاری تمام سفارش‌هایی ثبت شده را برابر با قوانین، به دست مشتریان خود برساند. در صورت بروز هرگونه مشکل در این روند سرمه سان از راه‌های ارتباطی مانند: تماس تلفنی با شماره همراه و یا ثابت ثبت شده در حساب کاربری مشتری؛ پیامک و یا ایمیل، مشکل پیش آمده را به اطلاع مشتری برساند و زمان بعدی ارسال را با او هماهنگ کند.
در صورت در دسترس نبودن مشتری و عدم توانایی او در هماهنگی ارسال یا برقراری ارتباط با ایشان سفارش پس از 3 روز کاری لغو می شود و مبلغ پرداختی توسط کاربر به اعتبار حساب کاربری ایشان اضافه می شود.
فروشگاه اینترنتی سرمه سان این اجازه را دارد تا بازه های زمانی اعلام شده برای ارسال کالا را بنا به شرایط و حجم سفارشات تغییر دهد. و از طریق تماس تلفنی یا پیامک موضوع را به مشتری اعلام نماید.
برای سفارش ها زمان تحویل کالا به شرکت پست یک روز کاری بعد از ثبت سفارش است و کاربر برای پیگیری وضعیت سفارش خود باید با استفاده از کد رهگیری مرسوله پستی به سایت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران مراجعه نماید.
باید توجه داشته باشید که مسئولیت ثبت آدرس گیرنده بر عهده مشتری می باشد سفارش ها به آدرس ثبت شده توسط شما در هنگام ثبت سفارش ارسال خواهد شد، از این رو باید در ثبت آدرس و کدپستی در فرآیند ثبت سفارش دقت کافی داشته باشید. در صورت بروز اشتباه از سوی مشتری در ثبت آدرس گیرنده، هزینه ارسال مجدد به آدرس صحیح بر عهده مشتری می باشد.
در صورت درخواست هرگونه تغییر در سفارش که آن سفارش را از شرایط جشنواره یا ارسال رایگان خارج نماید, هدایا بصورت سیستمی حذف یا هزینه ارسال دریافت می شود.

شرایط تحویل و ارائه کالا

کاربر موظف است در هنگام دریافت سفارش در حضور مامور پست یا تیپاکس اقلام سفارش را با فاکتور سفارش چک نماید و از صحیح و سالم بودن کالا مطمئن شود و پس از تایید موارد ذکر شده، سفارش خود را تحویل گیرد. بدیهی است امضاء و تائید شما به مامور پست یا تیپاکس به منزله دریافت کالاهای سفارش به صورت کامل و سالم تلقی می‌گردد و پس از آن فروشگاه اینترنتی سرمه سان هیچ‌گونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت. و حق هرگونه اعتراض و شکایت را از خود نسبت به تعداد اقلام سفارش و سلامت کالا سلب می نماید.
ضمنا توجه فرمایید بسته پستی ارسالی نباید مخدوش باشد.

قوانین مرجوعی کالا

شرایط عمومی‌ بازگشت کالا

کاربر موظف است در هنگام دریافت کالا از مامور پست یا تیپاکس بسته خود را از نظر ظاهری بررسی نماید و در صورت وجود آسیب فیزیکی از دریافت بسته خودداری نماید. در صورت دریافت بسته های پستی که دارای مشکل ظاهری هستند، بررسی، تنها با داشتن صورت جلسه ی بسته ی پستی امکان پذیر خواهد بود.
هرگونه دخل و تصرف در کالا، اعم از استفاده، مخدوش کردن یا باز کردن پلمپ، پاره شدن لیبل مانع از امکان انصراف از خرید یا بازگشت کالا می‌شود. لذا قبل از باز کردن و استفاده از محصول به تاریخ انقضا، تطابق کالا با سایت و سایر موارد توجه فرمایید.
پس از دریافت کالا توسط انبار، بخش کنترل کیفیت مورد اعلام شده توسط کاربر را مورد بررسی قرار می‌دهد در صورت صحت کالا و مشکل اعلام شده، کالا تعویض یا وجه آن عودت داده می‌شود در غیر این صورت کالا مجددا برای مشتری ارسال خواهد شد.
بازگشت کالا صرفا با تایید درخواست مرجوعی ثبت شده امکان پذیر می باشد، توجه داشته باشید هر گونه هزینه و تبعات در صورت بازگشت کالا بدون ثبت درخواست مرجوعی یا تایید سرمه سان بر عهده ی کاربر می باشد.
کاربر برای بازگشت کالای مرجوعی از طریق پست بسته را برای سرمه سان ارسال نماید.
هزینه ی بازگشت کالاهایی که کاربر مایل به مرجوعی سلیقه ای آنها می باشد، بر عهده ی خود کاربر می باشد.
تعویض کالای مرجوعی تنها در صورتی امکان پذیر است که کالا در انبار مرکزی سرمه سان موجود باشد. در غیر این صورت پس از مرجوع شدن کالا، هزینه برگشت داده می شود.

  • درچه حالتی می‌توانیم از ضمانت بازگشت کالا استفاده نماییم?

وجود ایراد در کالای دریافت شده

در صورت وجود هرگونه ایراد در کالای دریافت شده، کاربران عزیز حداکثر طی 7 روز (پس از دریافت کالا) باید درخواست مرجوعی خود را با ارائه توضیحات به بخش پشتیبانی سرمه سان ثبت کنند. تیم پشتیبانی سرمه سان پس از بررسی مورد اعلام شده و تایید درخواست، روند لازم جهت بازگشت یا تعویض کالا را انجام می دهد.

مغایرت کالای دریافت شده با سفارش

درصورت مغایرت کالای دریافت شده با اطلاعات مندرج در سایت کاربران عزیز حداکثر طی 7 روز (پس از دریافت کالا) باید درخواست مرجوعی خود را با ارائه توضیحات به بخش پشتیبانی سرمه سان ثبت کنند. تیم پشتیبانی سرمه سان پس از بررسی مورد اعلام شده و تایید درخواست، روند لازم جهت بازگشت یا تعویض کالا را انجام می دهد.

هزینه بازگشت کالا

در صورتی که کالا دچار ایراد بوده یا با اطلاعات مندرج در سایت تطابق نداشته است، هزینه عودت کالا بر عهده سرمه سان می‌باشد، بنابراین پس از بازگشت کالا به سرمه سان باید تصویر برگه پستی را از طریق ایمیل (موجود در قسمت تماس با ما) برای پشتیبانی سرمه سان ارسال نمایید؛ در صورت عدم داشتن فاکتور پستی امکان عودت هزینه ارسال وجود نخواهد داشت.

شرایط عودت وجه

پس از بازگشت کالا به انبار سرمه سان و بررسی توسط تیم تضمین کیفیت و تایید شدن مشکل، هزینه به اعتبار کاربر افزوده می شود و در صورت درخواست بازگشت وجه به حساب بانکی، کاربر موظف است تا اطلاعات کارتی که با فرد سفارش دهنده مطابقت دارد را در حساب کاربری وارد کند و به پشتیبانی اطلاع رسانی کند. عودت وجه پس از ثبت درخواست طی 24 الی 72 ساعت انجام خواهد شد.

نحوه ثبت درخواست مرجوعی

جهت ثبت درخواست مرجوعی از طریق تماس با پشتیبانی سرمه سان و ارائه توضیحات می توانید درخواست مرجوعی را ثبت کنید.